BEIRATKOZÁS ÉS ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZTATÓK

Utolsó módosítás dátuma : 2020. július 28.

Az egyetemi követelményekkel kapcsolatban (tanulmányi munka, vizsga, fizetendő díjak, juttatások stb.) a beiratkozás napján tájékoztatót tartunk, melyen kötelező a részvétel!

Tagozattól függetlenül a sárospataki képzésekre felvételt nyert hallgatóknak:
2020. szeptember 12. (szombat) 10:00

AZ IRATKOZÁSRA HOZZA MAGÁVAL:
1. személyazonosságát igazoló okiratát (személyi igazolvány vagy útlevél és lakcímkártya)

2. az iratkozási lapot kitöltve és aláírva 2 példányban (augusztus 15-ét követően a neptun rendszerből nyomtatható, mely elérhetőségéről a későbbiekben adunk tájékoztatást)

3. 2006 előtt tett érettségi esetében az eredeti érettségi bizonyítványát és annak egy jól olvasható fénymásolatát

4. mesterképzés esetén a továbbtanulásra jogosító - oklevelét és annak egy jól olvasható fénymásolatát

5. adó- és TAJ kártyáját (adóazonosító szám hiányában hallgatói juttatást nem fizethetünk ki, hiányzó TAJ szám esetén ingyenes orvosi ellátásban nem részesülhet nappali tagozatos hallgató!)

6. fogyatékossággal élő hallgatók (aki mozgásszervi, érzékszervi vagy beszédfogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral - súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral - küzd) a fogyatékosságot megállapító határozat, igazolás másolatát.

A csecsemő- és kisgyermeknevelő, a gyógypedagógia valamint az óvodapedagógus szakos hallgatóknak egészségügyi kiskönyv.

Nyelvi szintfelmérő:
A hallgatókat előzetes írásbeli szintfelmérés alapján soroljuk be a megfelelő szintű csoportokba. A szintfelmérő megírása minden első éves nappali tagozatos hallgató számára kötelező, attól függetlenül, hogy rendelkezik-e már a szakja képzési követelményeiben előírt nyelvvizsgával. A szintfelmérés mindössze egy 50 kérdésből álló online teszt megírásából áll, melyet előreláthatólag szeptember első hetében tudnak megnyitni a Neptunban. (Vizsgák, vizsgázás menüpont) Válasszák ki a nyelvet (azt amit tanulni kívánnak a nyelvvizsga megszerzése érdekében, vagy azt, amiből az eddig megszerzett tudásukat a legerősebbnek ítélik), olvassák el figyelmesen a tájékoztatót, majd válasszák ki a helyes válaszokat. A teszt csak egyszer nyitható meg és 60 percig van nyitva. Technikai gond esetén (ha megszakad az internetkapcsolat vagy lefagy a gép) a rendelkezésre álló 60 percen belül újra be tud lépni és folytathatja a teszt megírását.

TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG
Ideje: 2020. szeptember 12. (szombat) 10:00
Helye: Eszterházy Károly Egyetem Comenius Campus (Sárospatak, Eötvös u. 7.) Térkép
Megjelenésére alkalomhoz illő öltözetben számítunk!