GYÁSZHÍR

Utolsó módosítás dátuma : 2019. január 23.

Életének 74. évében elhunyt Dr. Molnár Ágnes, intézményünk egykori oktatója. Utolsó útjára 2019. január 25-én 11 órakor kísérhetjük a sárospataki református temetőben.

Életútjának rövid ismertetőjét a gyászoló család bocsátotta rendelkezésünkre.

Dr. Molnár Ágnes 1945. július 31-én született Gangkofenben, Németországban. 1945. október 19-én érkezett meg szüleivel Magyarországra, ahol szerető nagyszülők várták. Az általános iskolát Sátoraljaújhelyen kezdte, majd Sárospatakon folytatta.

Már általános iskolában kitűnt nyelvtehetsége, így felvették a Rákóczi Gimnázium orosz tagozatára. Középiskolás évei alatt az országos orosz-nyelv versenyen 2. helyezést ért el.

Kiváló eredményei alapján felvételt nyert a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karára. 1968-ban magyar-orosz szakos középiskolai tanári oklevelet kapott.

Tanári munkáját a Szabolcs-megyei Ibrányban kezdte, majd hazatért Sárospatakra, hogy szüleit támogassa.

1971–72-ben a Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnáziumban tanított. 1972. szeptember 5-én kezdte el munkáját a sárospataki Comenius Tanítóképző Főiskolai karán. A magyar és orosz nyelv oktatása mellett megismerkedett az eszperantó nyelvvel. 1980 június 24-én mint eszperantó szakos előadó kitüntetéses oklevelet kapott.

1985-ben a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetemen általános nyelvészeti, tudományban való képzettségét és tudását bizonyítva summa cum laude minősítéssel bölcsészettudományi doktorrá avatták.

A Comenius Tanítóképző Főiskolán mint főiskolai docens nyelvtudását hasznosította egészen 2008. január 30-án kezdődő nyugdíjazásáig.

2018. október 14-én még átvehette arany díszoklevelét 50 éven át kifejtett értékes szakmai tevékenysége elismeréseként. Szülei ápolása mellett megismerkedett az internet használatával. Számos hazai és külföldi levelezője volt.

2019. január 5-én is laptopja mellett lett rosszul. A kisvárdai kórházban jól kommunikált kezelőorvosával és családtagjaival.

Bíztattak és reménykedtünk felépülésében, de szervezete január 14-én este feladta a harcot.