100 éve született Kiss Sándor

Utolsó módosítás dátuma : 2018. május 03.

A Tanítóképző Intézet egykori hallgatójára, Kiss Sándorra emlékeztünk a jubileumi évforduló alkalmából. A megemlékezést Feróné Komolay Anikó ny. főiskolai docens tartotta 2018. április 27-én 10.00 órai kezdettel a Sárospataki Comenius Campus dísztermében.

A tanárnő a Kiss Sándor Alapítvány Kuratóriumának elnökeként szólt a közönséghez. A fiatal pedagógusjelölteknek és kísérőiknek bemutatta Kiss Sándor tanító, tanítóképző intézeti tanár, politikus és államférfi életútját, munkásságát, aki a Sárospataki Református Tanítóképző Intézetben szerezte tanítói diplomáját.

Kiss Sándorné Ibrányi Éva 1994-ben hozott létre alapítványt Kiss Sándor emlékére, és az Alma Mater iránti szeretetének, hálájának kifejezésére. A közönség megismerkedhetett a Kiss Sándor Alapítvány (székhelye a Campus címe) történetével, céljaival, aktuális tevékenységével is. Az Alapítvány a jól tanuló és támogatásra szoruló hallgatók tanulmányait segíti.

Kiss Sándor lánya, Kiss Elizabeth (President & Professor of Philosophy and Women's StudiesAgnes Scott College) videóüzenetben üdvözölte a közönséget Washingtonból, és kifejezte háláját édesapja emlékének megőrzéséért.

Feróné Komolay Anikó tanárnő rendhagyó órájával példát mutatott arra, hogy a sárospataki tanítóképző híres diákjai, neves tanárai emlékét hogyan őrizhetjük.

Hír: Dr. Toma Kornélia
Fotó: Halmi Zsolt