A HOLOKAUSZT MAGYARORSZÁGI ÁLDOZATAINAK EMLÉKNAPJA

Utolsó módosítás dátuma : 2019. április 17.

Magyarországon 2001 óta április 16-a a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja.

1944-ben ezen a napon kezdődött meg a gettósítás Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján. A holokauszt mintegy hatmillió zsidó ember szisztematikus, államilag megtervezett és irányított üldözése és megsemmisítése volt, melyet a náci rezsim és szövetségesei hajtottak végre.

A Sárospataki Comenius Campus első emeleti tárlóiban berendezett kiállítás a holokauszt áldozatainak állít emléket, ahol mindenki méltóképpen emlékezhet meg a vészkorszak mártírjairól.

A kiállítás megnyitóján verset mondott: Géresi Gabriella II. éves óvodapedagógus szakos hallgató.

A kiállítás anyagát összeállította a tudósítást készítette: Dr. Kökényesi Nikoletta
Fotók: Sasi Gábor