Az 1848/1849-es forradalomra és szabadságharcra

Utolsó módosítás dátuma : 2018. március 16.

emlékeztünk. Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulóján ünnepi műsorral egybekötött megemlékezést tartottunk a Sárospatak Comenius Campuson. 2018. március 14-én 10.45 órai kezdettel a díszteremben ünnepeltek együtt a campus oktatói, dolgozói és a hallgatók.

A műsorszámok és az előadók a következők voltak:

• Himnusz

• Czuczor Gergely Riadó című verséből részlet hangzott el Farkas Kristóf, Váradi István és Vaszil István előadásában.

• A Mit kíván a magyar nemzet? kérdésre válaszoló 12 pontot Farkas Kristóf, Géresi Gabriella, Gondos Fanni, Kácsándi Lívia, Nagy Edina, Olexa Csenge, Perecsi Enikő, Soltész Virág, Szabó Alexandra, Tamás Gréta és Vaszil István mondta el. Dobon közreműködött Czakó Attila.

• A Kiss Kata Zenekar Magyar vagyok című dalát az I. éves óvodapedagógus szakos hallgatókból alakult kórus énekelte el Balogh Fanni Judit, Fehér Brigitta, Géresi Gabriella, Gondos Fanni, Kácsándi Lívia, Nagy Edina, Olexa Csenge, Perecsi Enikő, Soltész Virág, Szabó Alexandra, Tamás Gréta részvételével.

• Az Ezernyolcszáznegyvennyolcadik évben letekintett az Úristen a földre kezdetű népdalt Váradi István mondta el.

• Bródy János Szabadnak születtél című dalát Bartók Szilárd énekelte és gitározta, Czakó Attila dobon kísérte. A kórus a refrén éneklésébe kapcsolódott be.

• A forradalom és a szabadságharc jelentőségét méltató beszédet mondott Balogh Fanni Judit, Farkas Kristóf, Tamás Gréta és Vaszil István.

• Szózat

A kórust Szabó Katalin óraadó készítette fel. A műsort Dr. Toma Kornélia főiskolai docens rendezte.

Sárospatak, 2018. március 15.

Hír: Dr. Toma Kornélia
Fotó: Halmi Zsolt