AZ ANYANYELV NEMZETKÖZI NAPJA A CAMPUSON

Utolsó módosítás dátuma : 2020. február 24.

Az anyanyelv nemzetközi napját (február 21.) a Sárospataki Comenius Campus hallgatói rendhagyó módon ünnepelték meg. A Comenius Kommunikációs Kutatócsoport felhívására, Dr. Kökényesi Nikoletta tanárnő ötlete alapján összegyűjtötték a számukra legszebb tíz magyar szót. Ezekről lehetett hangzás és jelentés alapján is dönteni. Hallgatói csoportok és egyéni jelentkezők is szép számmal reagáltak a felhívásra.

A csecsemő- és kisgyermeknevelő, az óvodapedagógus és a tanító szakos hallgatók által leggyakrabban megjelölt legszebb szavak:

1. szerelem (28-szor fordult elő),
2. szeretet (17),
3. anya (16),
4. család (15),
5-6. édesanya, gyermek (12),
7-8. testvér, élet (10)
9-10. remény, boldogság, béke (9)

A szófelhő szemlélteti, hogy a leggyakrabban előforduló szavak mellett melyek jelentek még meg a hallgatók választásában, pl. lélek, otthon, barátság, tavasz, csillag, pillangó (7). Az első tíz szó utal a fiatal diákok értékrendjére, amelyben meghatározó a másik ember iránti szeretet és a család is. Jó jelek ezek a jövő pedagógusgenerációjától.

Hír és szófelhő: Dr. Toma Kornélia