Író-olvasó találkozó a Campuson

Utolsó módosítás dátuma : 2017. április 12.

A költészet napja alkalmából a Humán Tudományok Intézete és a Comenius Könyvtár író-olvasó találkozót rendezett Finta Éva költő-kolléga tiszteletére.

A rendezvényre 2017. április 10-én 14.00 órától a campus könyvtárában került sor. A vendégek érkezésének idején Finta Éva megzenésített verseiből készült válogatás csendült fel. A költőnő eddig megjelent köteteinek megtekintésére is lehetőség nyílott Stumpfné Oláh Etelka könyvtárosnak és a munkatársainak köszönhetően, akik a Campus 1. emeletén lévő tárlókat is a jeles napnak megfelelően rendezték be.

A főigazgatói köszöntő után Dr. Ködöböcz Gábor irodalomtörténész, főiskolai docens (EKE) mutatta be Finta Éva költészetét. Ezt követően Dr. Toma Kornélia főiskolai docens beszélgetett a költőnővel. A kérdések az Ötkönyv címet viselő még kéziratban lévő hatvanöt költemény és esszévers múzsáira, keletkezésére, témájára, formavilágára vonatkoztak.

A beszélgetést Finta-versek felolvasása színesítette. A Botorka című verset Palkovics Lilla óvodapedagógus szakos hallgató, A szikla adja című verset Sütő Viktória óvodapedagógus szakos hallgató, a Marie ujjai című verset Dr. Toma Kornélia, a Minden jónak hajó a vége című verset maga a szerző olvasta fel.

Sárospatak, 2017. április 12.
Hír: Dr. Toma Kornélia főiskolai docens, a rendezvény szervezője
Fotó: Sasi Gábor oktatástechnológus