Képzők képzése programon vettek részt oktatóink

Utolsó módosítás dátuma : 2019. május 29.

„A pedagógusjelöltek felkészítése a különleges bánásmódot igénylő gyermekek/tanulók integrált nevelésére-oktatására" című Képzők képzése program folytatásaként 2019. május 22-én 9.00 órakor került sor a harmadik „Jó gyakorlatok megosztása" című képzési alprogramra.

A programon Campusunk két oktatója: Dr. Toma Kornélia és Dr. Nagy György vett részt. Délelőtt az Egri Mlinkó István Módszertani Intézménybe látogattak el az egri és a jászberényi kollégákkal együtt. Muraközy Andrea intézményvezető tájékoztató előadásának meghallgatása után hallássérült 1. évfolyamos tanulók olvasásóráját tekintették meg. Délután szakterületüknek megfelelő témában bemutatták kidolgozandó jó gyakorlatukat, amellyel „hatékonyabban tudják felkészíteni a pedagógusjelölteket a sajátos nevelési igényű -gyermekek/tanulók integrált/inkluzív nevelésére, a kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, tanító és tanári szakokon. További célként jelenik meg a gyógypedagógus képzés pedagógiai, pszichológiai és szakmódszertani kurzusainak vezetésére való felkészítés is".

Hír és fotók: Dr. Toma Kornélia