KÉPZŐK KÉPZÉSÉN VETTEK RÉSZT OKTATÓINK

Utolsó módosítás dátuma : 2019. február 03.

Képzők Képzése: a pedagógusjelöltek felkészítése a különleges bánásmódot igénylő gyermekek, tanulók integrált nevelésére-oktatására címmel szerveztek programot január 30-án az Eszterházy Károly Egyetemen.

A képzés apropóját az adta, hogy a gyógypedagógia új szakként megjelent az Eszterházy Károly Egyetem képzési kínálatában. A köznevelésben elterjedté vált az integrált nevelés, így az Eszterházy Károly Egyetemen végzett pedagógusokat is fel kell készíteni arra, hogy a tehetséges és az esetleges tanulási zavarral küzdő gyermekeket is megfelelően tudják támogatni, segíteni, fejleszteni. Ez a továbbképzés a pedagógusképzők közös gondolkodásának adott lehetőséget, valamint arra is, hogy felmérjék, hogyan, milyen módszerekkel tudják felkészíteni a pedagógusjelölteket.

Ezen a napon a résztvevők a sajátos nevelési igényű, kiemelt figyelmet igénylő gyermekek támogatásáról hallhattak előadásokat, vitathatták meg a témákat. Délután a munkát csoportokban folytatták, és jó gyakorlatok kidolgozásához gyűjtöttek tapasztalatokat, öleteket. Campusunk képviseletében öt oktató vett részt a programban.

Az egri, a sárospataki és jászberényi pedagógusképző kollégák eltérő tantervű gyermekeket is tanító, helyi intézményekben is tesznek majd látogatást a projekt következő programelemeként.

Hír: Főigazgatói Hivatal
Fotó: Kakuk Dániel

A képzés az EFOP-3.4.3-16-2016-00010 „Az Eszterházy Károly Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében" projekt keretében valósul meg.