Könyve jelent meg oktatónknak

Utolsó módosítás dátuma : 2018. június 21.

Mai fiatalok argumentációs kultúrája címmel jelent meg Toma Kornélia főiskolai docens, intézetigazgató könyve.

A könyvbemutatót 2018. június 8-án rendezte a Takáts Etel Pedagógiai Alapítvány az ELTÉ-n.

Ajánlás

„A szerző szerint az ember sorsa múlhat azon, hogy meggyőzően tud-e beszélni, s hogy felismeri-e, ha valaki manipulálni akarja a beszéd által. Ezért szükség van az ókoriaktól kezdve fölhalmozott retorikai tudásra, tapasztalatra, jártasságra, attitűdre, ami alkalmassá teszi az embert, hogy a különböző szituációkban szónokként (beszélőként) és hallgatóként is helytálljon. A mai fiatal generációkat tehát be kell vezetni a jó beszéd tudományába, amelynek központi eleme a logikus és hatásos érvelés. Ez magyarázza, hogy ismét helyet kap az iskolai tudásanyagban a retorika, illetve az ezredforduló környékén több szónokverseny is született diákok és fiatal felnőttek számára. Toma Kornélia a Kossuth-szónokverseny másfél évtizedében versenyzők (636 fő) teljesítményét elemezte szisztematikusan, sok szempontból. A gazdagon illusztrált könyv élvezetes olvasmány tanároknak, egyetemi oktatóknak és mindenkinek, aki érdeklődik a fiatalok nyelvi kultúrája iránt."

A könyv a TEPA KÖNYVEK doktori disszertáció sorozatban jelent meg, az ELTE Eötvös Kiadó gondozásában.

Hír: Dr. Toma Kornélia
Fotó: Halmi Zsolt