Kutatók Éjszakája

Utolsó módosítás dátuma : 2018. szeptember 30.

A Kutatók Éjszakája programsorozat 2006 óta Magyarországon is megrendezésre kerül minden év szeptember utolsó péntekén. Az idén első alkalommal kétnapossá vált: pénteken és szombaton várták a felsőoktatási intézmények az érdeklődőket tudományos érdekességek bemutatásával.

Campusunkon kora délután kezdődött a rendezvénysorozat. A természettudományos érdeklődés felkeltésére szervezett programokon a legnagyobb érdeklődés az általános iskolás korosztály részéről mutatkozott. Dr. Nagy György tanár úr „fagyos" kísérletei telt házat vonzottak, de a Comenius Könyvtárban zajló kódfejtés, a tudományos menekülő szoba és a tapintáson, ízlelésen és szagláson alapuló „kiállítás" is sok örömet szerzett az érdeklődőknek. Filmvetítés, majd a Fő téri „csillagászkodás" zárta a rendezvényt.

Dr. Nagy György egyetemi docens munkáját természetismeret műveltségterületet választó hallgatók segítették.
Fotók: Sasi Gábor