Lázár Ervin emlékkiállításon jártak hallgatóink

Utolsó módosítás dátuma : 2017. március 22.

Az I. éves tanító szakos hallgatók 2017. március 20-án meglátogatták A Művelődés Háza és könyvtára Galériájában nyílt Lázár Ervin emlékkiállítást.

„A kiállítás címe Négyszögletű Kerek Erdő, melynek alapötlete a hasonló címmel megjelent gyermekregény, amely 1985-ben megkapta az Év Könyve díjat."

A leendő pedagógusok Lázár Ervin könyveivel, a szövegekhez készült illusztrációkkal, az író önéletrajzi és egyéb kéziratos jegyzeteivel, fényképeivel, papírdobozszínházzal és más ereklyékkel ismerkedhettek. A kirándulás az élményszerzésen túl azért is hasznosnak bizonyult, mert a tanítójelöltek azokkal a Lázár Ervin mesékkel találkozhattak, amelyek az óvodások és kisiskolások számára ismertek, kedveltek lehetnek.

A látogatás a Magyar nyelv és helyesírás kurzus keretében Dr. Toma Kornélia tanárnő kíséretében valósult meg.