LENKEY-TÓTH PÉTER FESTŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

Utolsó módosítás dátuma : 2017. március 17.

2017. március 16-án nyílt meg Lenkey-Tóth Péter festőművész, az EKE PK Humán Tudományok Intézete adjunktusának kiállítása Sárospatakon, az Újbástya Rendezvénycentrumban.

Dr. Lenkey-Tóth Péter doktori fokozatát a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának festészeti doktori programjában szerezte, 2016-tól az Eszterházy Károly Egyetem oktatója.

1996-tól tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének, 1997-től a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének és a Magyar Festők Társaságának. Munkásságát számos művészeti ösztöndíjjal és díjjal ismerték el. Most csak a legutóbbi 2016-os díjait említjük, a Római Magyar Akadémia Képzőművészeti Ösztöndíját és a Mazsaroff-díjat.

Sárospataki kiállítását Bordás István, a Sárospataki Képtár vezetője nyitotta meg, méltatva a művészt és inspiratív gondolatokkal segítve a tárlatlátogató közönséget.

Sárospatakon hosszú múltra visszatekintő, meglehetősen élénk képzőművészeti élet folyik. A művészetszerető városiak, a Comenius Campusról érkezett kollégák és hallgatók, valamint a városi-városkörnyéki képzőművészek közössége nagy örömmel fogadta a kiállítást, amely sárospataki környezetben a művész első bemutatkozása.

Lenkey-Tóth Péter festői világa igen karakteres, a művész markáns és kiforrott egyedi stílussal bír. Alkotásait a köznapi, de mégis leheletfinom realizmus, a lebegtető szürrealizmus és a misztikum sajátságos ötvözete jellemzi. Egyszerű, mindennapi tárgyak – párnák és vetett ágy, ülőbútor és kád – vagy éppen emberalakok világítanak mélysötét, üres terekben.

Az elgondolkodtató, a nézők lelkét mélyen megérintő kiállítás május 14-ig tekinthető meg.

Kiállítás-ismertető és fotó: Sándor Zsuzsa