Megemlékezés a Föld napjáról

Utolsó módosítás dátuma : 2019. április 25.

Létünk alapja a Föld nevű bolygó, melyen élünk. Megérdemel egy napot, melyen csak rá figyelünk.

Ez a nap április 22. Az első Föld napján, Denis Hayes amerikai egyetemista kezdeményezésére, 1970. április 22-én 25 millió amerikai emelte fel szavát a természetért. 1990-re ez világmozgalommá vált, melyhez Magyarország elsőként csatlakozott. Mára a bioszféra pusztulása, az ipari szennyezés, az őserdők irtása, a sivatagok terjeszkedése, az üvegházhatás, az ózonlyuk, a veszélyes hulladék, a túlnépesedés, a savas eső, az óceánok szennyezettsége stb. világméretű problémává vált. Az is egyértelmű lett, hogy a környezettudatos nevelés az egyetlen járható út, amivel megvédhető a Föld. Ennek egyik legfontosabb résztvevői a pedagógusok. Ezért „emelték fel szavukat" az EKE Sárospataki Comenius Campusának II. évfolyamos, nappali tagozatos óvodapedagógus hallgatói. Rövid előadásukban arra hívták fel a figyelmet, hogy az utolsó percben vagyunk, de mindenki tehet a Földért, hogy megmaradjon, nem csak nekünk, de gyermekeinknek, unokáinknak, a jövő nemzedékeknek is.