Megemlékezés a víz világnapján

Utolsó módosítás dátuma : 2017. március 22.

A világnapok olyan különleges napok, amikor – ha csak rövid időre is – az emberiség számára fontos dolgokra irányul a figyelem.

Az ENSZ 1993. évi stockholmi 47. kongresszusa március 22-ét a víz világnapjává nyilvánította. E napon világszerte megemlékeznek a vízről, a vízkészletek megóvásáról, és a vízminőség megőrzésének fontosságáról. Így történt ez Sárospatakon is az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusán, ahol a 2. évfolyamos nappali tagozatos óvodapedagógus hallgatói a Reál Tudományok Intézetének szervezésében hívták fel a figyelmet a vízvédelem fontosságára, az emberi felelősségre, a pedagógusok szerepére ezen a téren. Előadásuk végén pedig megkérdezték: és mi mit tehetünk? Hogyan nevelhetjük a ránk bízott gyerekeket felelősségteljes pedagógusként? A választ is megadták rá: a legfontosabb a példamutató környezettudatos viselkedés és ennek bemutatása, gyakorlása, szokásrendbe ültetése, és az ok-okozati összefüggések feltárása a gyerek értelmi szintjének megfelelően.
Hír: Dr. Nagy György
Fotó: Sasi Gábor