Megkezdte 161. tanévét az EKESCC

Utolsó módosítás dátuma : 2018. szeptember 25.

Megtartotta tanévnyitó nyilvános ünnepi szenátusülését az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusa. Az intézmény elnöksége a Díszteremben köszöntötte az elsős hallgatókat.

A megjelent hallgatókat, oktatókat és vendégeket Dr. Kelemen Judit, az EKE Sárospataki Comenius Campusának oktatási és kutatási főigazgatója köszöntötte.

„A 2018. évi rendes- és pótfelvételi eljárás alapján az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusán összesen 141 elsőéves hallgató kezdheti meg tanulmányait a 2018/2019. tanévben, a műveltségterületi részismereti képzésekre való jelentkezés pedig még most is zajlik, így hallgatói létszámunk további növekedésére számítunk.
Első éves hallgatóink a hagyományosnak tekinthető pedagógusképzéshez tartozó alapszakok (tanító, óvodapedagógus, valamint csecsemő- és kisgyermeknevelő) mellett néhány éve már programtervező informatikus és szőlész-borász mérnöki szakokon is szerezhetnek diplomát, ezek mellett turizmus-vendéglátás, valamint szőlész-borász szakokon felsőoktatási szakképzésben is végezhetnek Sárospatakon tanulmányokat. Az idén első alkalommal köszönthetek a Gólyák közt gyógypedagógia alapszakra felvételt nyert hallgatókat."

A főigazgató tanévnyitó köszöntője után a II. Rákóczi Ferenc általános iskola kisdiákjait adtak elő két verset, majd az elsőéves hallgatók ünnepi fogadalomtétele következett. Az eskü után Dr. Bujdosó Zoltán, a campusokért felelős rektorhelyettes és Dr. Kelemen Judit, az EKE Comenius Campusának főigazgatója egy-egy kézfogással egyetemi polgárrá avatta az elsőéves hallgatókat.

Aros János polgármester is köszöntötte a gólyákat, sikeres tanulmányokat kívánt számukra, valamint megköszönte a hallgatóknak azt is, hogy Sárospatakot és Campust választották a felsőoktatási tanulmányaik folytatásaként, majd jelképesen átadta a város kulcsát.

Őt követően Hankovszki Lívia turizmus-vendéglátás szakos elsőéves hallgatót mondta el köszöntő gondolatait.

A beszéd után Géresi Gabriella másodéves hallgatótól egy elsősöket buzdító zeneszámot halhattak a megjelentek, majd a Comenius Campus Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Bartók Szilárd köszöntötte az elsőéves egyetemi hallgatókat

Ezt követően elhangoztak a Comenius Campuson a 2018-2019-es tanévben bekövetkezett események és változások, majd több együttműködési aláírásra is sor került.

Az Eszterházy Károly Egyetem Comenius Campusa a 2018. évi felvételi eljárás során először hirdette meg a gyógypedagógia alapszakot logopédia és pszichopedagógia szakiránnyal. A szak iránti nagy kereslet és jelentős szakmai igény Sárospatak térségében is mutatkozott –itt a pszichopedagógia szakiránynak látta helyét és megvalósulási esélyét a vezetőség. A szakmai gyakorlat részben speciális intézményekben történik majd (kisegítő köznevelési intézmények, szakszolgálatok, kórházak, gyámhivatalok, szociális otthonok stb.), részben pedig olyan integráló intézményekben, ahol a sajátos nevelési igényű gyermekeket együtt nevelik ép társaikkal. A szakmai gyakorlat sikeres megvalósulása érdekében az ünnepélyes tanévnyitón együttműködési szerződések aláírására is sor került a gyakorlati képzési bázisintézményekkel (a Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános iskola, a Carolina Óvoda és Bölcsőde), valamint a B-A-Z Megyei Kormányhivatallal a korábbi együttműködés kibővítésére, a B-A-Z Megyei Pedagógiai Szakszolgálattal, a Sátoraljaújhelyi Kórházzal, a Mezőkövesdi Tankerülethez tartozó EGYMI Sárospataki és Sátosaljaújhelyi Tagintézményével, valamint a Szerencsi Tankerülethez tartozó Taktaharkányi Apáczai Csere János Általános Iskolával is.

A nyár folyamán akkreditációs dokumentációt állított össze az intézmény a német nemzetiségi tanító és óvodapedagógus szakirányok engedélyeztetése érdekében. Ehhez még a nyáron megegyeztek a német nemzetiségi óvodák, iskolák fenntartóival az együttműködési megállapodásokról, akik közül valamennyien azonnal támogatták kezdeményezésüket. Az EKE Sárospataki Comenius Campusa a tanévnyitón a hercegkúti, a rátkai és a sátoraljaújhelyi német nemzetiségi óvodákkal és iskolákkal kibővítette a nyáron már aláírt együttműködési megállapodásokat: az intézmények mostantól Comenius Felsőoktatási Pontként működnek. Az erről szóló táblát az aláírásokat követően vették át az intézmények képviselői.

A hír forrása: link