MŰVÉSZETI TANULMÁNYÚT

Utolsó módosítás dátuma : 2017. március 14.

A második féléves Vizuális kultúra - Művészeti tanulmányok és módszertan elnevezésű tantárgy a képzőművészetre és a hallgatók kifejezés típusú alkotómunkájára irányul.

A tantárgy egyik projektje a múzeumban élőben szemlélt műalkotáshoz kapcsolódik.

A kiválasztott műalkotást – Domján József egyik fametszetét vagy Andrássy Kurta János egyik szobrát – a hallgatók fotózással és rajzokkal dokumentálták.

A helyszíni munkát néhány órában saját alkotómunka követi, melynek során személyes prog-ramjuk kibontására agyagból szobrokat formálnak, gipszfaragással domborműveket, illetve linó- és papírmetszeteket készítenek.

Az alkotásokhoz művészeti és tematikai gyűjtőmunka is társul.

A Sárospataki Képtár a Sárospataki Comenius Campus partnerintézménye.

Más félévekben is fogadta már hallgatóinkat az intézmény, illetve 2016 novemberében a Cam-pusra kihelyezett műtárgyakkal segítette és inspirálta a képzőművészeti tanulmányokat.

Fotó: Baglyos Kitti