Nemzetközi fesztiválon vettek részt hallgatóink

Utolsó módosítás dátuma : 2017. május 26.

2017. május 18‒20. között a lengyelországi Krosno városában vettek részt hallgatóink az évente hagyományosan megrendezett nemzetközi kulturális fesztiválon, a Juwenalián.

A nagyszabású esemény házigazdája, a helyi műszaki főiskola intézményünk oktatási és kulturális partnere közel egy évtizede.

A háromnapos rendezvénysorozat második napján került sor a csoportok programjainak bemutatására, amelyet követett egy színes, vidám, zenés felvonulás a résztvevő nemzetközi csapatok valamint az egyetem elöljáróinak a részvételével.

Az orosz, lengyel, kazahsztáni, kínai és ukrán fellépők között sikeresen szerepeltek diákjaink, akik két duettet énekeltek és modern táncokat adtak elő.

A hivatalos programokat követően szabadtéri koncerteken és egyéb kulturális- és sporteseményeken sok kedves fiatallal és kollégával ismerkedtünk meg, illetve örömmel láttuk viszont a régi kedves lengyel barátainkat.

Házigazdáink most is, mint eddig minden évben így búcsúztak tőlünk: KROSNO VISSZAVÁR!

Hír és képek.: Varga-Novákovits Zsuzsanna és Dr. Podlovics Éva Lívia