NYÍLT NAP CAMPUSUNKON

Utolsó módosítás dátuma : 2017. január 28.

Az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusán 2017. január 26-án került sor a 2017. évi felvételi időszak második nyílt napjára.

Az érdeklődőket Dr. Kelemen Judit főigazgató köszöntötte, majd általános felvételi tájékoztatót tartott az egyetem egésze vonatkozásában. Ezt követte a Campusunkon elérhető felsőoktatási szakképzések és diplomát adó képzések bemutatása. Vendégként köszöntöttük körünkben Lakatos Márkot, a Gyöngyösi Károly Róbert Campus oktatóját, aki a szőlész-borász mérnök FOSz és BSc képzésekről adott korrekt tájékoztatást. Dr. Bednarik László a programtervező informatikus FOSz és BSc képzéseket mutatta be.

A jelenlévők információt kaptak a duális képzés mibenlétéről is, hisz a szőlész-borász mérnök (BSc) képzés nappali tagozatára jelentkezők számára ez a lehetőség is adott, továbbá ismertetésre került a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsa és a Tokaji Szőlő- és Bortermelési Közösségi Infrastruktúra Központ Nonprofit Kft. ösztöndíjkiírása is, amelyet a BSc szakra jelentkező levelező tagozatos hallgatók pályázhatnak meg.
Ezt követően kérdéseket fogalmaztak meg az érdeklődők, majd megtekintették a Campus épületeit.

Az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusán 2017-ben az alábbi szakokra lehet jelentkezni:

Felsőoktatási szakképzések:

• Programtervező informatikus
  • Szőlész-borász mérnökasszisztens
  • Turizmus-vendéglátás, turizmus szakirány

Alapképzések:

• Csecsemő-és kisgyermeknevelő
  • Óvodapedagógus
  • Tanító
  • Programtervező informatikus
  • Szőlész-borász mérnök

A tanító, óvodapedagógus, valamint a csecsemő-és kisgyermeknevelő szakra jelentkezőket várjuk január 30-án (hétfő) 9.00-kor a kritérium-követelményként teljesítendő alkalmassági vizsgára!