SZABADON, MINT A MADÁR

Utolsó módosítás dátuma : 2017. február 06.

CAMPUSOK KÖZÖTTI VIZUÁLIS VERSENY ÉS VÁNDORKIÁLLÍTÁS

2017. február 3-án az Eszterházy Károly Egyetemen rendezték a „Szabadon, mint a madár" című vizuális versenyt és kiállítást, melyre a campusok gyakorló iskoláinak tanulóit hívták meg. Sokszínű alkotással pályáztak az alsós és felsős tanulók, a hagyományos rajz és festészet mellett térinstallációval, selyemfestéssel is készültek.

A pályázaton az EKE Sárospataki Comenius Campusa II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolájának tanulói eredményesen szerepeltek. A 4.a osztályosok két közös munkával készültek és Tóth Richárdék csapata I. helyezést ért el. Jaskó Emese 8.b osztályos tanuló 3. helyezést kapott. A kiállításon szerepelt Bódi Petráék csapata, Gergácz Éva 7.a osztályos tanuló és Jaskó Emőke 5. b osztályos tanuló. Felkészítő pedagógusaik Leitnerné Csete Andrea, Oláh Gábor és Jaskó Beatrix voltak.

A rendezők tervei szerint a kiállítási anyag Jászberényben és Sárospatakon a gyakorló iskolákban vándorkiállításon lesz látható a későbbiekben.

hír: Jaskó Beatrix tanító
fotó: Jaskó Beatrix és Kugler Erika