Szakest a Comenius Campuson

Utolsó módosítás dátuma : 2017. április 18.

Fergeteges hangulattal és jókedvvel zárult a Comenius Campuson megrendezett szakest.

A korábban megjelent cikkben betekintést nyerhetett az olvasó a szakest előkészületeibe. Az idén 4. alkalommal megrendezett szakest célja az volt, hogy közelebb hozza a hallgatókat és az oktatókat egymáshoz, egy vidám hangulatú este, és az ezt megelőző hét keretében.

Már az előzetes feladatok is sok izgalmat és fejtörést okoztak a csapatoknak. A feladatok között volt egy kreatív húsvéti kosár elkészítése, illetve minél több tanító és óvodapedagógus toborzása a saját csapatuknak, továbbá egy kisfilm készítése a húsvéti hagyományokról, tehát minden napra jutott egy feladat.

Az igazán gyors reakciókra, kreativitásra, gyorsaságra, figyelemre azonban a szakest folyamán volt a legnagyobb szükség. Rövid idő alatt kellett a feladatokat minél frappánsabban megoldaniuk a csapatoknak. A feladatok sokszínűek voltak. Szendvicseket, húsvéti dekorációkat készítettek, rendőröket, bolti eladókat toboroztak, illetve vettek rá arra, hogy jöjjenek be a Campusra és mondjanak el egy húsvéti verset. A csapatok átírtak egy mesét a megadott szavak felhasználásával, amit igazi színdarabként adták elő. A csapattagok bebizonyították gyors reakciókészségüket, ugyanis táncolniuk is kellett a gyorsan váltakozó zeneszámokra, a megfelelő táncstílusban.

A pontok között nem volt jelentős eltérés, azonban a délelőtt megrendezett sportnapon szerzett pontok is meghatározóak volt. Így az 1. helyezést a rózsaszín csapat (csapatkapitányok: Varga-Novákovits Zsuzsanna tanárnő és Buda Bence III. éves tanító szakos hallgató), 2. helyezést a kék csapat (Dr.Kissné Dr.Gombos Katalin tanárnő és Funák Dávid III. éves tanító szakos hallgató, és nem sok eltéréssel a 3. helyet a barna csapat nyerte el (Vismeg István tanár úr és Fekszi Emese I.éves turizmus szakos hallgató).

Köszönjük a szervezők munkáját: Czakó Attila, Girhiny Krisztina, Juhász Adrienn, Oláh Kincső, Teremy Dorottya, Toldi Fanni, Tóth Beatrix.

A résztvevőknek még egyszer gratulálunk!

Hír: Juhász Adrienn
Fotók: Sasi Gábor