II. Iskola a határon - Szakmai módszertani nap a Campuson

Utolsó módosítás dátuma : 2019. május 15.

Campusunk 2019. május 11-én rendezte meg a II. Iskola a határon konferencia szakmai módszertani napját.

A délelőtt folyamán plenáris előadásokat hallgathattak a résztvevők. Dr. Dávid Mária, az EKE gyógypedagógiai tanszékének vezetője a gyógypedagógia és fogyatékosságtudomány történetéről, illetve egyetemünk gyógypedagógus képzéséről beszélt. Dr. Tózsa-Rigóné dr. Nagy Judit és Kerekes Barbara megyei tankerületi vezetők gyakorlati, szakmai oldalról adtak hasznos információkat a pedagógusok, a szakszolgálati dolgozók és a hallgatóink számára. Előadásukban arról beszéltek, hogy a köznevelési rendszerben, a pedagógiai szakszolgálatoknál milyen szakemberekkel, eszközökkel tudják segíteni a különleges bánásmódot igénylő gyermekeket.

Délután hét helyszínen szerveztünk workshopokat, amelyeken minden oldalról igyekeztünk megközelíteni a gyógypedagógia területét. Tapasztalt szakemberek színes előadásokat, gyakorlatokat tartottak az élménypedagógia, a vizuális megismerés, a korai fejlesztés, az autizmus, a logopédia, a fejlesztőpedagógia, és a gyermekvédelem területéről. Programunkon nagy érdeklődéssel vettek részt pedagógus, gyógypedagógus hallgatóink, a régió pedagógusai, a pedagógiai szakszolgáltatókból és a gyermekvédelem területéről érkező kollégák.

Ezúton is köszönjük előadóinknak, hogy elfogadták a felkérést, és hozzájárultak rendezvényünk sikerességéhez!