- SCC
- |
- Szervezet
- |
- Tudomány és művészet
- |
- Nemzetközi
- |
- Felvételi
- |
- Hallgatóknak
- |
- Alumni
- |
- Nyelvvizsgák
- |
- Archívum
Szakmai nap a Carolina Óvodában
Utolsó módosítás dátuma : 2020. március 02.
2020.február 26.-án a Carolina Óvodában Sárospatakon "Iskolaérett lettem – az iskolaérettség ismérvei az óvodáskor végére"címmel szerveztek szakmai napot.
A Hálózati műhely célja a Projektbe bevont pedagógusok (így az Eszterházy Károly Egyetem Sárospataki Comenius Campusának szakemberei is), nevelőtestületek, fenntartók és más kapcsolódó szervezetek közötti eredményes és hatékony együttműködés a projektcélok, továbbá a források mint a tudás- és kapcsolati tőke jobb felhasználása, a szervezeti hatékonyság növelése és az innováció megvalósítása érdekében. Az alprojektben működő Hálózati műhelyek működtetésével kapcsolatos átfogó szándék az, hogy a Projekt céljainak megvalósítása során az eredmények és a tapasztalatok megosztásra kerüljenek, minél több óvodapedagógus számára elérhetővé váljanak, további elméleti és gyakorlati tudást szolgáltatva az egyes intézmények számára a felhasználható szakmai tartalmak megismerésével, adaptációjával. A hálózati műhelyben megvalósuló tanulás, a Projektbe bevont óvodák szempontjából különös jelentőségű, mert a partnerkapcsolatok erősebbé, sikeresebbé, védettebbé, ugyanakkor nyitottabbá teszik a pedagógusokat, rajtuk keresztül az intézményt. A résztvevők köszöntése.
1.A mozgás szerepe, fontossága, az idegrendszer érésében óvodáskorban ‒ Az óvodában található mozgásfejlesztő eszközökön való játékos feladatok bemutatása gyakorlatok közben – interaktív előadás és játék az érdeklődők bevonásával
2.Előadások a Pedagógiai Szakszolgálat résztvevőivel-Az iskolaérettség bemutatása a Pedagógiai Szakszolgálat -szemével.
3.Általános iskolák igazgatóinak tájékoztatója a 2020/21-es évben induló első osztályokról-Tájékoztatás a beiskolázási programokról, időpontokról és a leendő tanítónénik személyéről.
A szakmai napon "A mozgás szerepe, fontossága, az idegrendszer érésében óvodáskorban ‒ Az óvodában található mozgásfejlesztő eszközökön való játékos feladatok bemutatása gyakorlatok közben – interaktív előadás és játék az érdeklődők bevonásával" című szakmai műhelyt Campusunk mesteroktatója, Lívják Emília vezette. Az interaktív foglalkozás első részében a gyermekek részvételével használták a legújabb eszközöket kombinálva a régiekkel, innovatív módszertani elemeket alkalmazva. A műhelymunka második felében a résztvevő óvodapedagógusok, egyetemi hallgatók és a szülők együtt gondolkodva alkottak pályákat, feladatokat az új eszközökből, fundamentális mozgásformák gyakorlásának céljára.
A Projekt az EFOP-3.1.5-16-2016-00001 „A TANULÓI LEMORZSOLÓDÁSSAL VESZÉLYEZTETETT INTÉZMÉNYEK TÁMOGATÁSA elnevezésű program keretében valósult meg.
Kövess minket Te is Campusunk Facebook oldalán!