Vetélkedő a Campuson

Utolsó módosítás dátuma : 2019. május 16.

A II. Rákóczi Ferenc év alkalmából, az EKE Sárospataki Comenius Campusa és a Honvédség és Társadalom Baráti Körök Országos Közhasznú Szövetségének Sárospataki Szervezete közös szervezésében mérték össze tudásukat az Árpád Vezér Gimnázium, az EKE Comenius Campus, a Sárospataki Református Kollégium Gimnázium és a Vay Miklós Református Szakgimnázium, Szakközépiskola és Diákotthon diákjai.

A vetélkedő élménypedagógiai elemekbe bújtatva ismertette meg Rákóczi életével, örökségével a résztvevőket, és lehetőséget adott a versengésre. Próbára tette a vizuális és akusztikus memóriát (film- és dalbejátszás elemeinek felidézése), a testi ügyességet (mocsárjárás és fejvívás), betű és képi kombináló képességet, logikai ítélőképességet és természetesen a lexikális tudást is. Nagy küzdelemben, de felszabadultan nevetve a legtöbb pontot az ÁVG csapata, utána a Refi valamint az SCC és a Vay csapatai kapták. Jutalmuk zsákba macska helyett dobozba zárt könyvek voltak. Az igazságos zsűrizést a négy intézmény oktatói biztosították, Dr. Kelemen Judit főigazgató asszony, Remeczki Imre, Molnár János És Dancs László történelem tanárok személyében.

Hír: Nagy György