XXVII. Országos Szendrei János Matematika Verseny

Utolsó módosítás dátuma : 2018. október 31.

Szép eredményt értek el hallgatóink a XXVII. Országos Szendrei János Matematika Versenyen

Idén október 26. és 28. között került megrendezésre a tanító szakos hallgatók számára meghirdetett Országos Szendrei János Matematika Verseny. Sorrendben ez már a huszonhetedik alkalom volt arra, hogy a tanítóképző intézmények növendékei összemérhessék matematikai tudásukat. A rendezvénynek ezúttal az Eszterházy Károly Egyetem Matematikai és Informatikai Intézete adott helyet az Egri Campuson.

A jó hangulatú versenyen a Sárospataki Comenius Campust Kocsis Elizabet, Ondó Alexandra és Pásztor Viktória elsőéves tanító szakos hallgatók képviselték. Negyvenhárom egyéni versenyző, illetve tizenkét csapat közül az első hat helyezettet díjazta a zsűri. Az egyéni versenyben Kocsis Elizabet 5. helyezést ért el, míg az SCC csapata az értékes 6. helyet szerezte meg.

Gratulálunk a versenyzőknek a szép eredményhez, és további tanulmányaikhoz sok sikert, jó egészséget kívánunk!